Kas ir siltā montāža?

Logu Siltās montāžas sistēma Soudal Window Systems ir logu uzstādīšanas un hermetizācijas sistēma, kas sastāv no poliuretāna putām, tvaika izolācijas lentēm, pašizplešanās lentēm un hermētiķiem.

Sienas un loga savienojuma vieta ir vissliktāk aizsargāta no siltuma zudumiem un mitruma uzkrāšanās, tādēļ ir ļoti svarīgi precīzi izvietot un pienācīgi hermetizēt spraugu starp logu un sienu.

SWS sistēma ļauj veikt loga rāmja silto montāžu (montāžu pēc kārtām), tas ir, logu savienojumu stingrus un efektīvus blīvējumus saskaņā ar principu „blīvāk iekšā nekā ārā”. Tas ir vienīgais veids, kā var aizsargāt putas no mitruma iekļūšanas. Tikai sauss putu slānis nodrošina piemērotus izolācijas parametrus.

Siltuma noplūde logu nepareizas hermetizācijas gadījumā (fotogrāfija ar infrasarkano kameru rāda siltuma tiltiņu esamību):
o_sws1 o_sws2

Sienas un loga savienojuma vieta ir vissliktāk aizsargāta pret siltuma zudumiem un mitruma uzkrāšanos, tādēļ ir ļoti svarīgi precīzi izvietot un pienācīgi hermetizēt spraugu starp logu un sienu.

Siltā montāža (montāža pēc kārtām) ir balstīta uz trīs zonu izveidi, starp kurām notiek mijiedarbība. Tikai sauss izolācijas slānis nodrošina ilgstošu aizsardzību pret aizsalšanu un pelējumu. 

o_sws3

Iekšējā hermetizācija (tvaika necaurlaidīga lente) ir „aizsargekrāns” siltumizolācijas slānim, kas neļauj ūdens tvaikiem un mitrumam iekļūt ēkas iekšpusē.

Vidējais slānis (montāžas putas) darbojas kā siltuma un skaņas izolācija.

Ārējā hermetizācija (tvaika caurlaidīga lente) aizsargā no mitruma iekļūšanas iekšpusē, vienlaikus ļaujot ūdens tvaikiem difundēt no starpsienas.

Siltās montāžas izmantošana ne tikai ļauj nodrošināt atbilstošu siltuma komfortu, bet arī traucē iespējamai mitruma iekļūšanai izolācijas un būvmateriālos, kā rezultātā loga un sienas savienojuma vietā var rasties pelējums, kā arī ziemas laikā sienas var sasalt.