Izpildes metode

Mūsdienās logi un durvis tiek izgatavoti pēc jaunākajām tehnoloģijām, izmantojot augstas kvalitātes materiālus. Taču praksē celtnieku kļūdas, kas tiek pieļautas, veicot montāžu, izraisa mūsdienu koksnes izstrādājumu derīgo īpašību neatgriezenisku pasliktināšanos. Līdz šim celtnieku brigāžu rīcībā ir bijušas tikai logu ražotāju montāžas instrukcijas no vācu „Rosenheim” publikācijām. Mūsdienās stāvoklis nav mainījies. Vācijas nacionālās pilnvarotās institūcijas RAL vadošais Būvtehnikas institūts ir publicējis montāžas instrukcijas 421/2006 „Būvdarbu izpildes un pieņemšanas tehniskie noteikumi”, kas nosaka būvizstrādājumu pareizās uzstādīšanas un hermetizācijas pamatprincipus un prasības.

„Blīvāk iekšā nekā ārā”

Saskaņā ar mūsdienu zinātnes (būvju fizikas) un celtniecības prakses atziņām, loga spraugas hermetizācija ir veicama pēc principa „blīvāk iekšā nekā ārā”. Lai izpildītu šo priekšnosacījumu, ir jāizveido trīs zonas, starp kurām notiek mijiedarbība:

  • siltuma un skaņas izolācija
  • iekšējā hermetizācija
  • ārējā hermetizācija

cieply
Hermetizācija, ko neievēro montētāji, būtiski ietekmē visa loga un sienas savienojuma kvalitāti, jo termoizolācijas slāņa savilgusī un sasalusī struktūra veido termisko tiltiņu, kas izraisa ievērojamus siltuma zudumus ēkā.

1. Iekšējā hermetizācija

Iekšējā hermetizācija neļauj ūdens tvaikiem un mitrumam iekļūt būves iekšpusē termoizolācijas slānī. Tvaika barjerai jābūt blīvai un elastīgai, lai tā varētu kompensēt pamatnes kustības. Šim nolūkam var izmantot vienu no šādiem produktiem.

SWS FOLIENBAND INSIDE, TVAIKA NECAURLAIDĪGA LENTE ir elastīga tvaika necaurlaidīga lente ar poliestera pārklājumu, kas ļauj to krāsot un uzklāt apmetumu. Lieliska adhēzija ar lielāko daļu būvmateriālu, tai skaitā PVC, koku un alumīniju. Ir pieejami dažādi lentes izmēri, tostarp arī 2 cm plata līmlente. Extra versijā lentes kreisajai pusei ir butila pārklājums.

Silirub 2/ Silirub COLOR, SILIKONA HERMĒTIĶIS ir vienkomponenta pastāvīgi elastīgs hermētiķis uz silikona bāzes, kam ir lieliska adhēzija ar lielāko daļu virsmu veidu, tai skaitā ķieģeļu mūri, betonu, PVC. Silirub COLOR ir pieejams dažādās krāsās atbilstoši RAL krāsu sistēmai.


2. Siltuma un skaņas izolācija

Šuvei starp aili un rāmi jābūt pilnībā aizpildītai ar blīvu izolācijas materiālu, kas nav jutīgs pret rāmja kustībām, kuras var rasties apkārtējās vides temperatūras vai mitruma svārstību rezultātā. Vislabāk šuves aizpilda augstas kvalitātes poliuretāna putas SOUDAFOAM, kas tiek raksturotas ar vienmērīgu šūnu struktūru, minimālu  ūdens uzņemšanas spēju, nelielu siltumvadītspējas koeficientu un īsu iestrādes laiku. Atkarībā no izmantošanas vietas, materiāla un galdniecības elementu konstrukcijas montētājs var izmantot putas ar standarta formulu SOUDAFOAM GUN, taupīgās un kvalitatīvās SOUDAFOAM MAXI (ar palielinātu iznākumu – līdz 65 l brīvas putošanās gadījumā), speciālās putas SOUDAFOAM OKNA I DVERI ar samazinātu izplešanos, ieteicamu daudzu PVC profilu veidu hermetizācijai. Putas tiek piedāvātas 750 ml aerosola balonos ar tradicionālu vītņu stiprinājumu, kā arī ar firmas SOUDAL patentēto bajonetes stiprinājumu CLICK&FIX. Putu speciālā „ziemas” formula ļauj veikt montāžas darbus arī zemās temperatūrās.


3.
 Ārējā hermetizācija

Ārējā hermetizācija darbojas kā membrāna ar vienvirziena caurlaidību. Tā neļauj lietus ūdenim piekļūt no ārpuses un vienlaikus rada mitruma migrāciju pretējā virzienā.

SWS FOLIENBAND OUTSIDE, TVAIKA CAURLAIDĪGA LENTE ir elastīga poliestera vienpusīga vai divpusīga līmlente ar speciālu elpojošu šķiedru pārklājumu. Lenti var krāsot un uzklāt tai virsū apmetumu. Butila slānis nodrošina lielisku adhēziju ar jebkādām virsmām.

SOUDABAND ACRYL ir iepriekš saspiesta poliuretāna blīvlente, impregnēta ar akrila dispersiju, ko raksturo lieliska ilgtermiņa izturība pret ekstremāliem laikapstākļiem. Tā arī nodrošina papildu skaņas izolāciju. Plašs izmēru klāsts ļauj izmantot lenti dažādos apstākļos. Praktisku apsvērumu dēļ lielākoties tiek izmantota sienām ar gropi.